Częste pytania

Jaką wyszukiwarkę wybrać do pozycjonowania strony?
Jeśli prowadzą Państwo działalność w Polsce – rekomendujemy polskie Google, którego używa ponad 98% użytkowników. Pozycjonując w Google podnosi się pozycja strony również w polskim Bingu. Firmy działające na rynkach zagranicznych pozycjonujemy w zagranicznych odpowiednikach wyszukiwarek Bing, Google oraz w Baidu.

Jakie efekty przyniesie pozycjonowanie?
To zależy. M.in. od wybranych słów kluczowych, konkurencji, branży w jakiej Państwo działają. Najczęstsze efekty to wzrost oglądalności strony, większa liczba klientów i większe zainteresowanie produktami, które Państwo oferują.

Jaki będzie miesięczny koszt pozycjonowania?
Miesięczny koszt pozycjonowania zależy od liczby oraz trudności wybranych słów kluczowych, miesięcznego budżetu oraz potencjału Państwa strony.
Każdą stronę wyceniamy indywidualnie, pozycjonujemy już od 60 zł miesięcznie.

Mojej strony nie ma w wyszukiwarce, co robić?
Prosimy o upewnienie się, że przesłali nam Państwo dane dostępowe do strony oraz zostały umieszczone na niej przesłane przez nas pliki.

  • Jeśli tak – prosimy o kilka dni cierpliwości. Strona niebawem się pojawi. Proces może trwać do 7 dni.
  • Jeśli nie – prosimy o zgłoszenie za pomocą panelu klienta lub telefonicznie.

Mojej strony nie ma w wyszukiwarce na słowa kluczowe, za które płacę.
Jeśli od rozpoczęcia pozycjonowania minęło już 10 dni, a strony nie ma nawet w pierwszej setce wyników wyszukiwania, oznacza to że strona nie jest zoptymalizowana lub łamie któryś z punktów algorytmu wyszukiwarki – np. ma zduplikowaną treść, upchnięte słowa kluczowe, za mało tekstu.
Jeśli nie są Państwo pewni – prosimy o kontakt.

Jeśli od rozpoczęcia pozycjonowania nie minęło 10 dni prosimy o cierpliwość :-)

Ile trwa pozycjonowanie?
Czas pozycjonowania strony zależy od wielu czynników. Jeśli strona jest zoptymalizowana, ma wartościowe treści, jest łatwa w obsłudze dla użytkowników a w dodatku jest pozycjonowana na odpowiednie słowa kluczowe zgodne z jej potencjałem – wypracowanie wysokich pozycji na wybrane słowa kluczowe będzie trwało do około 10 dni. Jeśli jednak strona nie jest zoptymalizowana lub jest niezgodna z którymś z punktów algorytmu wyszukiwarki – podnoszenie pozycji może trwać dłużej, nawet do kilku miesięcy. Proces pozycjonowania to z naszej strony kilkadziesiąt godzin pracy nad Państwa stroną miesięcznie.

Czy pozycja mojej strony internetowej będzie stała?
Nie. W trakcie pozycjonowania pozycja zmienia się w zależności od naszych i konkurencji działań. Jeśli pozycjonowanie zostanie wstrzymane, lub klienci nie wywiążą się z płatności – pozycje znacznie spadną w krótkim czasie.

Dlaczego rozliczenia są miesięczne?
Pozycjonowanie jest procesem ciągłym, dlatego proponujemy klientom rozliczenia miesięczne. W ten sposób dokonują opłat za realne wyniki w każdym dniu miesiąca, ponosząc odpowiednio niższe opłaty niż gdyby rozliczali się za cały rok z góry. Wiemy, że pozycjonowanie przynosi wymierne korzyści w postaci wzrostu odwiedzin strony internetowej w każdym miesiącu, dlatego nie przewidujemy możliwości dokonywania opłat później niż w odstępach 30-31 dniowych.

Jakie zmiany zostaną wprowadzone na mojej stronie?
W zależności od wybranej usługi mogą to być zmiany treści, wyglądu linek, kodu strony.

Czym różnią się wyniki dokładne od regionalnych?
Jeśli wpisują Państwo dwa słowa np. „koty bengalskie” otrzymują Państwo listę stron zbieżnych z tematyką kotów bengalskich, jeśli użyją Państwo wyszukiwania dokładnego – da to gwarancję, że podane strony zawierają wpisane słowa obok siebie (a nie np. perskie koty lub bengalskie są…).

Wyniki regionalne to lista stron uporządkowanych według algorytmu Google, które najlepiej oddają tematykę powiązaną z konkretnymi miastami. Miasto w wyszukiwarce jest dopierane w zależności od adresu IP łącza internetowego z którego wykonywane jest połączenie. Może ono zostać zmienione na tzw. wyszukiwanie krajowe – w całej Polsce.

Na moim komputerze pozycje strony są inne niż na innych komputerach. Dlaczego?
Wyszukiwarki mogą pokazywać różne wyniki pozycji słów kluczowych w przypadku:

  • bycia zalogowanym na konto (np. gmail) – przechowują wówczas historię wyszukiwań oraz „podpowiadają” które strony mogą nas interesować, przekładając je wyżej w rankingu niż w rzeczywistości się znajdują. Jeśli odwiedzają Państwo często strony konkurencji to jest to wysoce prawdopodobne, że będą one wyżej w wynikach wyszukiwania.
  • korzystania z wyszukiwarki, za pomocą której szukali Państwo kilkukrotnie słów kluczowych danego dnia.

Jak zatem szukać by otrzymywać rzeczywiste wyniki? Znajdą to Państwo po zalogowaniu się do panelu klienta.

Jak wygląda rozliczanie się za pozycjonowanie?
Istnieją trzy modele rozliczeń:

  1. opłata pobierana po zakończeniu miesiąca: przesyłamy raport oraz rachunek za pozycjonowanie z terminem płatności ok. 7 dni.
  2. opłata pobierana z góry przed rozpoczęciem miesiąca: rachunek wystawiamy przed rozpoczęciem miesiąca, po wpłacie rozpoczynamy pozycjonowanie. Raport klienci dostają ostatniego dnia miesiąca.
  3. opłata ryczałtowa za podtrzymanie pozycji (dla klientów w branżach sezonowych): klienci otrzymują raport oraz rachunek ostatniego dnia każdego miesiąca.

Na jaki czas zawierane są umowy?
Zwykle nie zawieramy z klientami umów, jednak oczekujemy że przy zawarciu współpracy potwierdzą zobowiązanie do przestrzegania regulaminu płatności oraz ewentualnych zmian wybranych słów kluczowych. Jeśli klient chciałby mieć z nami umowę na pozycjonowanie – nic nie stoi na przeszkodzie.

Jak czytać raport miesięczny?
W raporcie otrzymują Państwo spis pozycjonowanych słów kluczowych wraz z pozycjami, na których się one znalazły każdego dnia w danym miesiącu. Pod każdą frazą została wyszczególniona kwota należna za naszą pracę. Jeśli przysługuje Państwu limit kosztów, należy wpłacić tylko kwotę limitu.

Czy mogę zmienić słowa kluczowe w trakcie trwania umowy?
Tak. W przypadku kompleksowego pozycjonowania można je zmienić bezpłatnie dwa razy przez pierwsz 6 miesięcy, Każda kolejna zmiana jest oczywiście również możliwa, ale będzie za nią pobierana każdorazowo opłata zgodna z cennikiem.

Wybrać pozycjonowanie czy linki sponsorowane?
Zdecydowanie pozycjonowanie, gdyż linki sponsorowane znikają w szybszym czasie niż pozycje wypracowane w trakcie kompleksowanego pozycjonowania.

Czy w trakcie pozycjonowania mogę wprowadzać samodzielnie zmiany na stronie internetowej?
Tak, ale każda zmiana powinna być wcześniej konsultowana z osobą pozycjonującą gdyż tekst na Państwa stronie ma znaczenie w procesie prac pozycjonerskich. Usunięcie podstrony lub nawet części tekstu może spowodować spadek pozycji strony dlatego apelujemy o rozwagę 🙂

Czy mogę równolegle z prowadzonym pozycjonowaniem pozyskiwać linki do własnej strony?
Tak, ale prosimy o niepozyskiwanie linków z katalogów linków oraz systemów wymian linków.

Spóźniłem się z dokonaniem wpłaty za pozycjonowanie. Co teraz?
Każdemu się zdarza. Prosimy o jak najszybsze uregulowanie wpłaty lub pilny kontakt telefoniczny/mailowy. W momencie zalegania z płatnościami ograniczamy intensywność działań pozycjonerskich, co powoduje spadki pozycji wybranych przez Państwa słów kluczowych.